Jakie gadżety dystrybuuje agencja reklamowa?

Agencja reklamowa
Agencja reklamowa

W dzisiejszych czasach bardzo dużą rolę w marketingu odgrywają liczne gadżety reklamowe. Są to bardzo różne przedmioty, zarówno specjalizujące się w przekazywaniu treści reklamowych, jak i przedmioty codziennego użytku. Ich wspólną cechą jest fakt, że promują konkretną firmę, instytucję, organizację, albo ich działania, produkty czy usługi. Mówiąc inaczej, gadżety reklamowe reklamują daną instytucję albo wartość. Za produkcję i emisję takich gadżetów najczęściej nie odpowiada firma, którą one promują, ale wynajęte przez nią agencje reklamowe. Agencje takie posiadają siły i środki pozwalające na szybką, tanią i efektywną produkcję i dystrybucję gadżetów reklamowych. Jakie gadżety najczęściej są dystrybuowane przez agencje reklamowe?

Przed odpowiedzią na powyższe pytanie warto zaznaczyć, że każda agencja reklamowa posiada wielu partnerów biznesowych, z którymi współpracuje przy produkcji, a czasami także emisji gadżetów. Takimi partnerami biznesowymi są dla agencji drukarnie poligraficzne czy firmy transportowe.

Przechodząc do listy gadżetów, można je podzielić na te, które zwykle służą reklamie czy promocji danej instytucji lub jej oferty, te, które zwyczajowo są przedmiotami codziennego użytku, ewentualnie przedmiotami używanymi do zabawy, a także wyroby spożywcze.

Pierwsza grupa gadżetów to bilbordy, plakaty, ulotki, zakładki, broszurki, itp. Są one produkowane i rozprowadzane w celu udzielenia potencjalnemu klientowi wyczerpującej informacji na temat usługi, produktu czy marki, która w ten sposób się promuje. Agencja reklamowa najczęściej współpracuje przy produkcji tych gadżetów ze zwykłymi drukarniami.

Druga grupa to przedmioty bardzo różne w swoim charakterze oraz zastosowaniu. Można tutaj wymienić kubki, długopisy, breloczki, elementy odzieży, plecaki, torby, itd. Chodzi tu o przedmioty, których używa się na co dzień. Te reklamowe charakteryzują się tym, że noszą nadruk firmy czy instytucji, którą promują. W tym wypadku agencja reklamowa musi korzystać z wyspecjalizowanych drukarni poligraficznych czy innego rodzaju producentów, zajmujących się produkcją tego rodzaju gadżetów.

Ostatnia grupa gadżetów jest najłatwiejsza do określenia. Wyroby spożywcze to, w przypadku gadżetów reklamowych, głównie słodycze. Poza cukierkami, czekoladkami czy ciastkami, pojawiają się także napoje reklamowe, choć jest to stosunkowo rzadkie.