Mobilne drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

Urządzenia fiskalne używane są dzisiaj przez większość przedsiębiorców trudniących się sprzedażą towarów i usług. Próg wysokości obrotu jest tak niski, że nie pozwala właścicielom firmy na zbyt długie unikanie rejestrowaniu sprzedaży przy pomocy kas fiskalnych. Nawet jego wysoki pułap sięgający aż czterdziestu tysięcy w pierwszym roku prowadzonej działalności jest zbyt szybko osiągany nawet przez drobnych przedsiębiorców. Stąd problem kupowania urządzeń rejestrujących dotyczy nawet niektórych sprzedawców bazarowych i właścicieli kiosków.

Urządzenia fiskalne w kioskach i małych sklepikach

Na wstępie wskazano wielkość obrotu, którego osiągnięcie obliguje przedsiębiorców do zainwestowania w odpowiednie kasy lub Drukarki fiskalne. Pułap czterdziestu tysięcy obowiązuje firmy tylko w pierwszym roku prowadzonej działalności. Jednak już w kolejnych latach ów pułap jest znacznie obniżony, bowiem wystarczy osiągnąć obrót w wysokości dwudziestu tysięcy złotych, by zakup kasy fiskalnej będzie w pełni wymagany.

Jak łatwo przewidzieć owe 20 tysięcy nie jest aż tak wysoką kwotą, by uniknięcie obowiązku zakupu kasy fiskalnej w ogóle miało miejsce. Nawet w przypadku niewielkich firm, a także osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży bazarowej, wspomniany wyżej próg staje się niestety bardzo szybko osiągalny, a drukarki fiskalne stają się więc w takich okolicznościach obowiązkowe.

Mobilne urządzenia fiskalne

Jak wyżej słusznie zauważono, sprzedaż towarów bardzo często dobywa się poza stałą siedzibą firmy. Przykładem takiej działalności jest sprzedaż na targowiskach, giełdach, bazarach a także w niewielkich kioskach. W przypadku, gdy przepis zmusza tych przedsiębiorców do rejestrowania sprzedaży na kasach, sprzedawcy muszą poradzić sobie często z niekorzystnymi warunkami. Mowa oczywiści o braku możliwości podłączenia do sieci elektrycznej. W takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem są niewielkie mobilne drukarki fiskalne, które wyposażone są w długo działającą bakterię wystarczającą na wiele godzin pracy, bez konieczności częstego doładowania.